0 0,00 PLN

Nie masz produktów w koszyku.

 

Świece z wosku pszczelego, węzy pszczelej

Świece z wosku pszczelego i świece z węzy pszczelej pochodzące ze sprawdzonych źródeł powstają z naturalnych produktów pszczelich, przez co mają szczególne właściwości. Pełnią funkcję dekoracyjną i zapachową, ale dla wielu osób najważniejsze jest to, że po ich zapaleniu można spodziewać się także poprawy samopoczucia. Podczas spalania wytwarzają specyficzny mikroklimat.  Dowiedz się więcej

3 produkt(ów)

na stronę

3 produkt(ów)

na stronę

Coś więcej niż ozdoba do domu

Zapalone świece, w tym zarówno świece z wosku pszczelego, jak i świece z węzy pszczelej jonizują ujemnie powietrze, dzięki czemu zneutralizowane zostaje negatywne pole elektromagnetyczne, kształtowane przez urządzenia takie jak na przykład komputery, telefony komórkowe i telewizory. Jony ujemne można nazwać naturalnymi odkurzaczami powietrza, ponieważ oczyszczają je z kurzu, bakterii, wirusów, pleśni oraz innych zanieczyszczeń. Świece polecane są osobom cierpiącym na astmę, problemy z zatokami lub alergie. Jednak warunkiem odczuwania dobroczynnego działania palenia w mieszkaniu, należy wybierać świece woskowe wykonane w 100% z wosku pszczelego. Ponadto dają przyjemny, miodowy zapach, pochłaniający woń dymu tytoniowego i niwelują jego szkodliwe działanie. Mało tego, pozytywnie wpływają na samopoczucie i koncentrację.

Świece woskowe są znane od setek lat

Nie każdy wie, że świece z wosku były niegdyś powszechnie stosowane, a te wykonane z tłuszczu zwierzęcego lub z parafiny to ich następczynie. Co ważne, mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że podczas palenia świec parafinowych powstaje dym i sadza zawierające substancje rakotwórcze, w dodatku ołowiane knoty również obfitują w bardzo szkodliwe dla organizmu związki chemiczne. Tanie świece parafinowe, które można kupić w każdym sklepie mają też nieprzyjemny zapach. Na szczęście można zaobserwować powrót do znanych od czasów wczesnego chrześcijaństwa świec z wosku pszczelego. 

Świece z węzy pszczelej - oryginalne i praktyczne

Chcąc zaopatrzyć się w nietuzinkowo wyglądające świece, warto wziąć pod uwagę te z węzy pszczelej. Węza pszczela to inaczej plastry naturalnego wosku pszczelego. Podczas wykonywania świec plastry te są po prostu zwijane. Podobnie jak inneświece z węzy pszczelej mogą być grube lub cienkie, mogą też różnić się wysokością. Mają takie same właściwości jak pozostałe świece woskowe. Działają jak naturalne odpromienniki, oczyszczają powietrze i korzystnie wpływają na samopoczucie osób narażonych na stres i cierpiących na nerwice.

Znakomity pomysł na prezent

Jeśli chcesz zrobić komuś miłą niespodziankę, podaruj mu coś, co poprawi jego nastrój i pozwoli lepiej zadbać o zdrowie. Świece z wosku pszczelego to doskonała opcja - przydadzą się każdemu, kto zna ich zalety. Dodają klimatu każdemu pomieszczeniu, a ich ciepły płomień i kojący aromat spodoba się nawet laikom. Mogą też przypaść do gustu prawdziwym estetom, ponieważ niektórym z nich nadawane są wyjątkowe kształty. Ofiarowując je komuś, ma się pewność, że taki prezent na pewno zostanie doceniony. Miła atmosfera i czyste powietrze potrzebne są przecież wszystkim każdego dnia!

Produkty powiązane