0 0,00 PLN

Nie masz produktów w koszyku.

 

Świece z wosku pszczelego, węzy pszczelej

Świece z wosku pszczelego i świece z węzy pszczelej pochodzące ze sprawdzonych źródeł powstają z naturalnych produktów pszczelich, przez co mają szczególne właściwości. Pełnią funkcję dekoracyjną i zapachową, ale dla wielu osób najważniejsze jest to, że po ich zapaleniu można spodziewać się także poprawy samopoczucia. Podczas spalania wytwarzają specyficzny mikroklimat.  Dowiedz się więcej

Coś więcej niż ozdoba do domu

Zapalone świece, w tym zarówno świece z wosku pszczelego, jak i świece z węzy pszczelej jonizują ujemnie powietrze, dzięki czemu zneutralizowane zostaje negatywne pole elektromagnetyczne, kształtowane przez urządzenia takie jak na przykład komputery, telefony komórkowe i telewizory. Jony ujemne można nazwać naturalnymi odkurzaczami powietrza, ponieważ oczyszczają je z kurzu, bakterii, wirusów, pleśni oraz innych zanieczyszczeń. Świece polecane są osobom cierpiącym na astmę, problemy z zatokami lub alergie. Jednak warunkiem odczuwania dobroczynnego działania palenia w mieszkaniu, należy wybierać świece woskowe wykonane w 100% z wosku pszczelego. Ponadto dają przyjemny, miodowy zapach, pochłaniający woń dymu tytoniowego i niwelują jego szkodliwe działanie. Mało tego, pozytywnie wpływają na samopoczucie i koncentrację.

Świece woskowe są znane od setek lat

Nie każdy wie, że świece z wosku były niegdyś powszechnie stosowane, a te wykonane z tłuszczu zwierzęcego lub z parafiny to ich następczynie. Co ważne, mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że podczas palenia świec parafinowych powstaje dym i sadza zawierające substancje rakotwórcze, w dodatku ołowiane knoty również obfitują w bardzo szkodliwe dla organizmu związki chemiczne. Tanie świece parafinowe, które można kupić w każdym sklepie mają też nieprzyjemny zapach. Na szczęście można zaobserwować powrót do znanych od czasów wczesnego chrześcijaństwa świec z wosku pszczelego. 

Świece z węzy pszczelej - oryginalne i praktyczne

Chcąc zaopatrzyć się w nietuzinkowo wyglądające świece, warto wziąć pod uwagę te z węzy pszczelej. Węza pszczela to inaczej plastry naturalnego wosku pszczelego. Podczas wykonywania świec plastry te są po prostu zwijane. Podobnie jak inneświece z węzy pszczelej mogą być grube lub cienkie, mogą też różnić się wysokością. Mają takie same właściwości jak pozostałe świece woskowe. Działają jak naturalne odpromienniki, oczyszczają powietrze i korzystnie wpływają na samopoczucie osób narażonych na stres i cierpiących na nerwice.

Znakomity pomysł na prezent

Jeśli chcesz zrobić komuś miłą niespodziankę, podaruj mu coś, co poprawi jego nastrój i pozwoli lepiej zadbać o zdrowie. Świece z wosku pszczelego to doskonała opcja - przydadzą się każdemu, kto zna ich zalety. Dodają klimatu każdemu pomieszczeniu, a ich ciepły płomień i kojący aromat spodoba się nawet laikom. Mogą też przypaść do gustu prawdziwym estetom, ponieważ niektórym z nich nadawane są wyjątkowe kształty. Ofiarowując je komuś, ma się pewność, że taki prezent na pewno zostanie doceniony. Miła atmosfera i czyste powietrze potrzebne są przecież wszystkim każdego dnia!

Produkty powiązane