0 0,00 PLN

Nie masz produktów w koszyku.

 

Miód polski, miód z polskiej pasieki

Każdy słoik miodu polskiego został zebrany i wyprodukowany w polskich pasiekach, z zachowaniem najwyższych standardów jakości. Charakteryzują się niepowtarzalnym aromatem i posmakiem charakterystycznym dla naszej roślinności. Oferowane przez nas miody wolne są od antybiotyków oraz pestycydów. Dowiedz się więcej

Produkty 1 do 30 z 43

Strona:
  1. 1
  2. 2
na stronę

Produkty 1 do 30 z 43

Strona:
  1. 1
  2. 2
na stronę

Miód polski, miód z pasieki to z pewnością jeden z najbardziej cenionych produktów, jakie serwuje nam natura. Od wieków uważa się, że jest wysoce odżywczy, a także wspomaga walkę z przeziębieniem, katarem i kaszlem. Zdaniem starszego pokolenia wspaniale wzmacnia naszą odporność w okresie przesilenia jesienno-zimowego. Oprócz tego też stanowi pyszny i zdrowy zamiennik cukru. Można go z powodzeniem stosować do słodzenia herbaty, jako składnik pysznych deserów, kosmetyków czy domowej roboty syropów. Choć na rynku znajduje się bardzo wiele gatunków miodu, nie ulega wątpliwości, że warto wybierać polski miód z pasieki. 

 

Miód polski z pasieki

 

Miód z polskiej pasieki. Czyli jaki?

Choć pasieka jest bez wątpienia najważniejszym elementem pszczelarstwa, niewiele osób tak naprawdę wie co dokładnie oznacza to słowo. Otóż pasieka stanowi cały teren, na którym są ustawione ule. W ten sam sposób można także określić wszystkie ule pszczelarza wraz z jego urządzeniami i budowlami ułatwiającymi pracę przy zbieraniu miodu. Udokumentowane początki istnienia pasiek w naszym kraju pochodzą już z 1238 roku. 

 

Właściwości polskiego miodu

Świeży miód z pasieki ma najczęściej konsystencję dość gęstego płynu o żółtawym zabarwieniu, ale można także spotkać polskie miody w postaci skrystalizowanej czyli stałej. Każdy, dobrej jakości pszczeli miód z pasieki, wcześniej czy później musi przybrać formę stałą. Tempo jego krystalizacji zależy jednak od bardzo wielu czynników takich jak między innymi gatunek miodu oraz temperatura jego przechowywania. W Polsce najczęściej występują miody o barwie białej, złocistej, a także brązowej. Inny podział miodów mówi o produktach spadziowych, nektarowych oraz nektarowo-spadziowych. Ponadto warto także pamiętać, że w polskim miodzie z pasieki znajduje się ponad dwadzieścia, bardzo cennych dla naszego organizmu, pierwiastków, takich jak np. magnez, wapń, fosfor, żelazo, mangan i potas. Sądzi się, że wszystkie te dobroczynne składniki zawarte w miodzie z pasieki są bardzo dobrze przyswajalne i niemal od razu trafiają do naszego krwiobiegu.

Uważa się także, że pszczeli miód z pasieki ma stosunkowo właściwości odtruwające. Według naszych babć, dzięki regularnemu spożywaniu tego produktu natury można wspomóc organizm w eliminacji z organizmu różnych metali ciężkich takich jak np. ołów.

 

Zastosowanie miodu z pasieki

Miód z pasieki to produkt spożywczy całkowicie naturalny. Powstaje on z nektaru i zawiera małe ilości pyłku pszczelego. Jego właściwości od setek tysięcy lat z powodzeniem wykorzystywane są między innymi w medycynie i kosmetyce. Już w czasach starożytnych stosowano go przy produkcji maści. Antyczni Grecy z kolei twierdzili, że regularne jedzenie miodu pszczelego polepsza siłę, wzmacnia zdrowie i wydłuży życie. Miód stosowano jednak wówczas nie tylko jako doskonałe remedium, ale także jako zdrowy i smaczny produkt do słodzenia, a także produkcji alkoholi.

Polski miód to bez wątpienia świetny produkt spożywczy, którego nie powinno zabraknąć w żadnej kuchni. Z miodu można też przyrządzać dobrej jakości kosmetyki naturalne takie jak maseczki i odżywki do włosów, balsamy do ciała, kremy regenerujące, płukanki do suchych włosów oraz kojące kremy do rąk i stóp. 

Miód świetnie sprawdza się w stanach wyczerpania fizycznego i psychicznego. W zależności od rodzaju miodu, stanowi również świetny środek wspomagający, obok tradycyjnych leków, w zaburzeniach pracy jelit, wspomaga poprawę perystaltyki jelit, a także zdaniem wielu osób ma bardzo łagodne działanie rozkurczające i rozluźniające. W połączeniu z cytryną lub czosnkiem, masłem i mlekiem doskonale rozgrzewa w czasie zimowych wieczorów oraz stanowi bardzo dobry składnik syropów przeciwko kaszlowi i bólowi gardła. 

 

Polski miód z pasieki - jaka jest cena w naszym sklepie? 

Miód polski dla prawdziwych smakoszy dostępny jest w naszym sklepie zarówno w sprzedaży bezpośredniej, jak i sprzedaży internetowej. Polecamy szczególnie tę drugą formę zakupów, gdyż pyszny i zdrowy miód z pasieki można kupować 24 godziny, przez 7 dni w tygodniu. W naszym sklepie znajdą Państwo najlepsze ceny na polskim rynku oraz najwyższej jakości miód z pasieki, zbierany przez polskich rolników o wieloletnim doświadczeniu i z zamiłowaniem do najlepszych tradycji pszczelarskich. Warto wybierać produkty od sprawdzonych i cenionych sprzedawców. W ofercie naszego sklepu znajdują się między innymi takie gatunki miodów jak miód wielokwiatowy, rzepakowy, akacjowy, kruszynowy, lipowy, gryczany, nawłociowy, a także miód spadziowy. Nie ulega wątpliwości, że każdy znajdzie u nas coś dla siebie bez względu na preferencje smakowe i zapachowe.

Produkty powiązane