0 0,00 PLN

Nie masz produktów w koszyku.

 

Miód wielokwiatowy

Polski miód wielokwiatowy, nektarowy zbierany jest przez pszczoły przez cały okres wiosenno-letni z kwiatów rosnących na polach, łąkach i w lasach. W zależności od terminu zbioru miód wielokwiatowy może mieć różną barwę, od jasnokremowej do herbacianej. Proces krystalizacji sprawia, że miód zmienia barwę na jasnoszarą lub jasnobrązową. W smaku jest łagodny i słodki. Ze względu na łagodny smak polecany jest szczególnie dla dzieci.

Istotną właściwością nektarowego miodu wielokwiatowego jest jego różnorodność pod względem zawartości poszczególnych składników odżywczych. Ich rodzaj jest zależny od tego jakie pożytki dominowały podczas zbierania nektaru przez pszczoły. Miód ten jest lekki, odżywczy i bogaty w witaminy. Dowiedz się więcej

21 produkt(ów)

na stronę

21 produkt(ów)

na stronę

Najniższa cena: 9.99 PLN
Średnia ocena: 5.0 gwiazdek w 32 recenzjach

Czym jest tak naprawdę miód wielokwiatowy?

Wielokwiatowy miód zbiera się z różnych upraw, kwiatów i ziół. Właściwości smakowe, kolorystyczne i odżywcze tego typu miodów zależą w dużej mierze od gatunków roślin, które są odwiedzane przez pszczoły. Warto jednak zwrócić uwagę, że miód wielokwiatowy jest uważany za środek bakteriobójczy i dość często zgodnie z tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie włącza się do walki z różnymi rodzajami alergiami jako środek wspomagający. Miód wielokwiatowy ma stosunkowo łagodny smak i dlatego może być z powodzeniem spożywany zarówno przez dorosłych, jak i przez małe dzieci, jako naturalna i bardzo zdrowa alternatywa dla cukru białego i innych, przemysłowych substancji słodzących. 

 

Miód wielokwiatowy

 

Zastosowanie miodu wielokwiatowego w kosmetyce

Miód posiada niezwykle szerokie zastosowanie w naturalnej i domowej kosmetyce. Jako środek wspomagający jest dość często wykorzystywany w walce z trądzikiem i innymi zmianami pojawiającymi się na skórze. Zdaniem wielbicieli tego płynnego złota, doskonale nawilża oraz koi różnego rodzaju podrażnienia skóry. Nic zatem dziwnego, że już nasze babcie stosowały go w domowej roboty maseczkach i eliksirach do pielęgnacji całego ciała oraz włosów.

Kosmetyki domowe z dodatkiem miodu wielokwiatowego są bez wątpienia ekologiczne, naturalne i stosunkowo tanie. Warto skorzystać z tych niesamowitych dobrodziejstw, które oferuje nam przyroda i czym prędzej zastąpić szkodliwą chemię z półek sklepowych, naturalnymi kosmetykami przygotowanymi w zaciszu domowego ogniska. Przed ich zastosowaniem warto jednak przeprowadzić na skórze test alergiczny ze względu na obecność w miodzie propolisu. Jeśli po upływie 12 godzin nie zaobserwujemy na skórze żadnych zmian, wówczas bez obaw można zacząć tworzyć własne miodowe kosmetyki dla całej rodziny. Miód to płynne złoto w jadalnej postaci i choć nie jest tak kosztowny jak prawdzie złoto to z pewnością nie mniej cenne.

Produkty powiązane