0 0,00 PLN

Nie masz produktów w koszyku.

 

Miód klonowy

Obecnie mnóstwo osób decyduje się na wprowadzenie korzystnych zmian w swojej diecie, czego przykładem jest coraz większa popularność miodów. Idealnym rodzajem miodu, który może pomóc w nowym rozdaniu naszego odżywiania jest miód klonowy. Dowiedz się więcej

Niestety nie ma żadnych produktów odpowiadających zapytaniu.

Czym jest, jak powstaje miód klonowy?

Miód klonowy jest miodem typowo wiosennym. Co ciekawe, w przeciwieństwie do innych miodów powstających o tej porze roku, miód klonowy ma ciemny kolor, a jasnokremową barwę uzyskuje dopiero po skrystalizowaniu. Pochodzi, jak sama nazwa wskazuje, z nektaru drzew klonowych. W Polsce najliczniej występują dwa rodzaje klonów - klon zwyczajny i klon jawor. Miód ten uważa się za dość trudny do pozyskania, co niestety może się przełożyć na jego wyższą cenę w stosunku do innych rodzajów miodu.

 

Jakie są właściwości lecznicze tego drogocennego miodu?

Miód klonowy to rodzaj miodu, który ma bardzo szerokie właściwości. Przede wszystkim jest lekkostrawny, a na dodatek jest sporym źródłem wzmocnienia organizmu i odporności. Odpowiedzialny jest za wzrost energii i witalności. Dzięki temu miód klonowy to idealny miód dla osób, które zmagają się z grypą. To niezwykłe, że jego właściwości idą w parze z wspaniałym, lekko karmelowym smakiem. 

 

Podpowiadamy, jakie zastosowanie ma miód klonowy

Zastosowanie miodu klonowego jest bardzo szerokie - produkt ten sprawdza się też na przykład jako naturalny słodzik, można go też spożywać na śniadanie, aby zapewnić sobie energię na cały dzień. Powinny go używać również matki dzieci o słabym apetycie. Dodatkowo stosowany jest również przy przeziębieniu, katarze siennym, czy chorobach układu sercowego.

 

W naszym sklepie znajdziesz różne gramatury miodu klonowego

Pamiętaj, że nie każdy sklep zagwarantuje miód klonowy dobrej jakości. Zanim ten rodzaj miodu trafi na nasze półki sklepowe, skrupulatnie weryfikujemy pasiekę, z której pochodzi, a następnie miód podajemy badaniom laboratoryjnym. Niekiedy w naszym sklepie znajdziecie również miód klonowy z dodatkiem innych składników, na przykład mniszka lekarskiego. Taki miód klonowy z dodatkami łączy właściwości obu roślin, z których pochodzi.

Produkty powiązane