0 0,00 PLN

Nie masz produktów w koszyku.

 

Miód wielokwiatowy z Technikum Pszczelarskiego 1,1kg

Miód wielokwiatowy z Technikum Pszczelarskiego 1,1kg

Bądź pierwszą osobą, która oceni ten produkt

Dostępność: Brak

Dostawa: Od 4,99 PLN
Informacje o dostawach. Wysyłka tylko na terenie Polski:
Płatność kiosk ruchu kurier kurier
on-line 4,99 pln 13,99 pln 13,99 pln
przy odbiorze - 16,99 pln 16,99 pln
Darmowa dostawa od zamówień o wartości 199 zł.
29,90 PLN

Miód wielokwiatowy zbierany jest przez pszczoły przez cały okres wiosenno-letni z kwiatów rosnących na polach, łąkach i w lasach. W zależności od terminu zbioru miód wielokwiatowy może mieć różną barwę, od jasnokremowej do herbacianej. Proces krystalizacji sprawia, że miód wielokwiatowy zmienia barwę na jasnoszarą lub jasnobrązową. W smaku jest łagodny i słodki, zależy to jednak od składu nektaru. Niekiedy dominuje smak określonego nektaru, np. lipy. Ze względu na łagodny smak, miód ten polecany jest szczególnie dla dzieci.


Polecany: dla dzieci; dla poprawy kondycji skóry i paznokci; w stanach przemęczenia;


Opis produktu

  Szczegóły

   

   

  Miód z tradycjami

  Miód został wyprodukowany oraz zebrany na terenie Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli z zachowaniem tradycyjnych, nieinwazyjnych technik rzemieślniczych oraz produkcyjnych. Technikum może poszczycić się ponad 60-letnią tradycją w kształceniu pszczelarzy. Bogate doświadczenie i wysoko wyspecjalizowany profil czyni obiekt unikalnym w skali Polski i Europy. Nabywając miody pochodzące z technikum pszczelarskiego:


  - masz gwarancję pełnowartościowego produktu, miody obrabiane są w sposób który nie wpływa na właściwości smakowe i zdrowotne
  - przyczyniasz się do ochrony populacji pszczół, miody produkowane są w sposób w pełni bezinwazyjny, na terenach wolnych od szkodliwych pestycydów. Instytucja technikum wspiera rozwój i odbudowywanie populacji rodzin pszczelich.
  - wspierasz rozwój i konkurencyjność polskiego pszczelarstwa

   

   

   

   

                                                                                                                       ule            

   

  laka                                                                                      


  Miód wielokwiatowy - właściwości

  Miód wielokwiatowy należy do najbardziej zróżnicowanych miodów, gdyż charakterystyka, smak i zapach każdego słoika może być inny, w zależności od roślinności rosnącej w okolicach pasieki. Nie bez znaczenia pozostaje również okres zbioru miodu, gdyż kwitnienie roślin przypada na różne pory wiosny i lata. Miody zebrane wiosną posiadają jaśniejsze barwy posiadają jaśniejszą barwę i delikatniejszy smak. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku miodów późniejszych, tutaj dominują ciemniejsze barwy i bardziej intensywny smak będący efektem pyłków gryki i słonecznika. Miód ten ulega krystalizacji.

   

   

   

   

   

   

  Miód wielokwiatowy a zdrowie

  Tak jak smak i zapach, również właściwości zdrowotne miodu wielokwiatowego zależą od obszaru oraz pory zbioru. Miody wiosenne działają bardziej odżywczo, ze względu na wyższą zawartość cukrów. Natomiast miody późniejsze posiadają więcej enzymów i biopierwiastków. Poza cukrami, miód wielokwiatowy oferuje kwasy organiczne (cytrynowy, glukonowy oraz jabłkowy), oraz witaminy i makroelementy jak potas, fosfor, magnez, wapń i żelazo. Przez swój lekki, odżywczy charakter doskonale sprawdzi się w stanach przemęczenia i braku energii jako naturalny sposób na przywrócenie równowagi organizmu. Posiada również detoksykacyjne właściwości, działając wspomagająco na pracę woreczka żółciowego i wątroby. Ze względu na delikatny smak jest szczególnie chętnie zjadany przez dzieci.

   

   

   

   

   

   

                                                                                                                                                                                                       plaster

   

  Gwarantujemy najwyższą jakość miodu pochodzącego z tradycyjnej pasieki , o wyjątkowych właściwościach zdrowotnych potwierdzonych badaniami.

Informacje dodatkowe

  Informacje dodatkowe

  Gramatura (kg) 1.1000
  Kraj pochodzenia Polska
  Producent Nie
  Dystrybutor N/D
  Cena 29,90 PLN
Opinie

  Napisz własną recenzję

  Właśnie oceniasz: Miód wielokwiatowy z Technikum Pszczelarskiego 1,1kg

  Jak oceniasz ten produkt? *

    1 gwiazdka 2 gwiazdki 3 gwiazdki 4 gwiazdki 5 gwiazdek
  Jakość
  Cena
CMS tab