0 0,00 PLN

Nie masz produktów w koszyku.

 

Miód rzepakowy z Technikum Pszczelarskiego 1,1kg

Miód rzepakowy z Technikum Pszczelarskiego 1,1kg

Bądź pierwszą osobą, która oceni ten produkt

Dostępność: Brak

Dostawa: Od 4,99 PLN
Informacje o dostawach:
Płatność kiosk ruchu paczkomaty kurier kurier
on-line 4,99 pln 8,99 pln 13,99 pln 13,99 pln
przy odbiorze - 11,99 pln 16,99 pln 16,99 pln
Darmowa dostawa od zamówień o wartości 199 zł.
34,90 PLN

Miód rzepakowy jest to jeden z najwcześniej wytwarzanych miodów, pszczoły zbierają nektar z kwiatów rzepaku w okresie wiosennym na przełomie kwietnia i maja. Jest to bardzo popularny miód w naszym kraju. W stanie płynnym jest on prawie bezbarwny lub ma barwę lekko słomkową. Ze względu na dużą zawartość cukrów prostych i niską zawartość wody, szybko ulega on krystalizacji, ma wtedy przyjemną kremową konsystencję i biały lub szaro-kremowy kolor. Jest to miód bardzo słodki, o delikatnym zapachu.


Polecany: dla sportowców oraz osób w stanach wzmożonego wysiłku fizycznego; dla wspomagania pracy wątroby i układu pokarmowego; w walce ze zgagą oraz wrzodami; w profilatyce przeciwmiażdżycowej i przeciwzawałowej; przy schorzeniach nerek, pęcherza i cewki moczowej


Opis produktu

  Szczegóły

   

   

  Miód z tradycjami

  Miód został wyprodukowany oraz zebrany na terenie Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli z zachowaniem tradycyjnych, nieinwazyjnych technik rzemieślniczych oraz produkcyjnych. Technikum może poszczycić się ponad 60-letnią tradycją w kształceniu pszczelarzy. Bogate doświadczenie i wysoko wyspecjalizowany profil czyni obiekt unikalnym w skali Polski i Europy. Nabywając miody pochodzące z technikum pszczelarskiego:


  - masz gwarancję pełnowartościowego produktu, miody obrabiane są w sposób który nie wpływa na właściwości smakowe i zdrowotne
  - przyczyniasz się do ochrony populacji pszczół, miody produkowane są w sposób w pełni bezinwazyjny, na terenach wolnych od szkodliwych pestycydów. Instytucja technikum wspiera rozwój i odbudowywanie populacji rodzin pszczelich.
  - wspierasz rozwój i konkurencyjność polskiego pszczelarstwa

   

   

   

   

                                                                                                                       ule            

   

  rzepak                                                                                      


  Charakterystyka miodu rzepakowego

  Rzepak jest oleistą rośliną, o bardzo szerokim obszarze geograficznym występowania. Pszczoły bardzo cenią tą roślinę, ze względu duże ilości wytwarzanego nektaru i pyłku. Miód rzepakowy jest najświeższy na przełomie kwietnia i maja, gdyż właśnie na ten okres przypada kwitnienie rzepaku. Miód najczęściej występuje w jasnożółtym, kremowym kolorze. Miód rzepakowy krystalizuje dość szybko ze względu na stosunkowo dużą zawartość wody (18% zawartości). Jest to w pełni naturalne zjawisko, które nie wpływa na jakość smaku oraz walorów zdrowotnych miodu. Aromat miodu zapachem rzepaku silnie przypomina o pochodzeniu miodu, natomiast w smaku jest słodki, ale łagodny z delikatną nutą goryczki.

    

   

   

   

   

   

   

  Zdrowotne właściwości miodu rzepakowego

  Miód rzepakowy posiada znaczące właściwości zdrowotne. Jest rekomendowany w leczeniu różnego rodzaju schorzeń ze względu na naturalne bogactwo olejków eterycznych, związków gorczycowych, flawonoidów biopierwiastków i witamin z grupy B,K i C. Olej z rzepaku zawiera Bor, składnik budujący tkankę kostną organizmu oraz wpływający na prawidłowe funkcjonowanie śledziony i tarczycy. Z tego powodu miód jest polecany wspomagająco przy osteoporozie oraz dla dzieci dla prawidłowego rozwoju kości. Natomiast wysoka zawartość glukozy wspomaga pracę serca, układu krążenia i naczyń wieńcowych.

   

   

   

   

   

   

                                                                                                                                                                                                                                                           sloik_miod

   

  Gwarantujemy najwyższą jakość miodu pochodzącego z tradycyjnej pasieki , o wyjątkowych właściwościach zdrowotnych potwierdzonych badaniami.

Informacje dodatkowe

  Informacje dodatkowe

  Gramatura (kg) 1.1000
  Kraj pochodzenia Polska
  Marka Technikum Pszczelarskie Pszczela Wola
  Rodzaj miodu Rzepakowy
  Cena 34,90 PLN
Opinie

  Napisz własną recenzję

  Właśnie oceniasz: Miód rzepakowy z Technikum Pszczelarskiego 1,1kg

  Jak oceniasz ten produkt? *

    1 gwiazdka 2 gwiazdki 3 gwiazdki 4 gwiazdki 5 gwiazdek
  Jakość
  Cena
CMS tab