0 0,00 PLN

Nie masz produktów w koszyku.

 

Miód gryczany z Technikum Pszczelarskiego 1,25kg

Miód gryczany z Technikum Pszczelarskiego 1,25kg

Bądź pierwszą osobą, która oceni ten produkt

Dostępność: Brak

Dostawa: Od 4,99 PLN
Informacje o dostawach. Wysyłka tylko na terenie Polski:
Płatność kiosk ruchu paczkomaty kurier kurier
on-line 4,99 pln 8,99 pln 13,99 pln 13,99 pln
przy odbiorze - 11,99 pln 16,99 pln 16,99 pln
Darmowa dostawa od zamówień o wartości 199 zł.
39,90 PLN

Miód gryczany należy do najbardziej wartościowych ze względu na dużą zawartość pochodnych olejków eterycznych, dużą ilość soli mineralnych i witamin. Bogactwo inhibin, rutyny, enzymów oraz hormonów stanowi o silnych właściwościach odżywczych i leczniczych miodu. Miód ten najczęściej występuje w kolorze od bursztynowego do ciemnobrązowego. Miód gryczany charakteryzuje się zapachem kwiatów gryki, natomiast w smaku jest ostry i lekko piekący.

 Polecany: osobom z problemami krążenia; przy problemach z pamięcią; przy wzmożonym wysiłku intelektualnym; po urazach kości

Opis produktu

  Szczegóły

   

   

  Miód z tradycjami

  Miód został wyprodukowany oraz zebrany na terenie Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli z zachowaniem tradycyjnych, nieinwazyjnych technik rzemieślniczych oraz produkcyjnych. Technikum może poszczycić się ponad 60-letnią tradycją w kształceniu pszczelarzy. Bogate doświadczenie i wysoko wyspecjalizowany profil czyni obiekt unikalnym w skali Polski i Europy. Nabywając miody pochodzące z technikum pszczelarskiego:


  - masz gwarancję pełnowartościowego produktu, miody obrabiane są w sposób który nie wpływa na właściwości smakowe i zdrowotne
  - przyczyniasz się do ochrony populacji pszczół, miody produkowane są w sposób w pełni bezinwazyjny, na terenach wolnych od szkodliwych pestycydów. Instytucja technikum wspiera rozwój i odbudowywanie populacji rodzin pszczelich.
  - wspierasz rozwój i konkurencyjność polskiego pszczelarstwa

   

   

   

   

                                                                                                                       ule            

   

  gryka                                                                                      


  Charakterystyka miodu gryczanego

  Miód gryczany wyróżnia się spośród pozostałych rodzajów miodu intensywnym, ostrym i delikatnie piekącym smakiem. Ze względu na niezwykłe walory smakowe znajduje wielbicieli pośród osób szukających ciekawych, intensywnych smaków. Barwa miodu zmienia się w zależności od stanu skupienia - kiedy jest płynny ma barwę bursztynowo-brązową, po krystalizacji przybiera kolor ciemno-brunatny. Tak jak pozostałe gatunki miodu, również miód gryczany łatwo ulega krystalizacji, jednak nie wpływa to na walory zdrowotne i smakowe produktu. 

   

   

   

   

   

   

  Zdrowotne właściwości miodu gryczanego

  Podstawowym składnikiem zawartym w miodzie gryczanym jest cukier w postaci glukozy i fruktozy. Podobnie jak w przypadku innych gatunków miodu, w składzie znajdziemy bogactwo substancji mineralnych. Do najważniejszych dla zdrowia należą: łatwo przyswajalny magnez, żelazo, biopierwiastki w postaci fosforu, jodu, cynku, miedzi czy kobaltu po witaminy z grupy A, B, C. Miód gryczany wyróżnia się pośród innych nektarów wysoką zawartością enzymów amylazy, inwertazy i fosfatazy. Jednak tym, co czyni miód gryczany wyjątkowym jest zawartość drogocennej rutyny - substancji odpowiedzialnej za wzmacnianie i oczyszczanie naczyń krwionośnych. Zawartość rutyny i magnezu czyni miód doskonałym rozwiązaniem zarówno dla osób starszych, chorujących na miażdżycę, jak i sportowców oraz osób w stanie wzmożonego wysiłku fizycznego oraz psychicznego.

   

  Pochodzenie miodu gryczanego

  Miód Gryczany pozyskiwany jest przez pszczoły z biało-różowych kwiatów gryki. Pochodzi z polskich pasiek położonych na ekologicznie czystych terenach Lubelszczyzny.  Każdy słoik miodu został przebadany laboratoryjnie na zawartość antybiotyków i pestycydów. Ta praktyka pozwala nam zapewnić, że oferowany przez nas miód jest czysty zarówno biologicznie, jak i chemicznie oraz spełnia rygorystyczne standardy jakości obowiązujące na terenie RP oraz UE.

                                                                                                                                                                                                       sloik_miod

   

  Gwarantujemy najwyższą jakość miodu pochodzącego z tradycyjnej pasieki , o wyjątkowych właściwościach zdrowotnych potwierdzonych badaniami.

Informacje dodatkowe

  Informacje dodatkowe

  Gramatura (kg) 1.2500
  Kraj pochodzenia Polska
  Producent Nie
  Dystrybutor N/D
  Cena 39,90 PLN
Opinie

  Napisz własną recenzję

  Właśnie oceniasz: Miód gryczany z Technikum Pszczelarskiego 1,25kg

  Jak oceniasz ten produkt? *

    1 gwiazdka 2 gwiazdki 3 gwiazdki 4 gwiazdki 5 gwiazdek
  Jakość
  Cena
CMS tab